Kiltapallontai taas
Jälleen kerran lauantaina pelataan kasuaalisti Guild Ballia. Kannattaa ottaa huomioon aikaisemmin päivällä pelattava Warhammer 40.000 -turnaus, joten Kiltapallolle tilaa on varmaan kello 20 jälkeen.
Huomioikaa myös alennuskoodi KEVÄTPALLO, millä saa tämän kuun loppuun asti -5%Guild Ball -tuotteista!
Magic The Gatheringia
Keskiviikkona jatkuu Commander-liiga kello 18. Ellet vielä ole mukana, vielä pääsee hyvin kyytiin.
Torstaina pelataan Modernia klo 16:45. Sisään maksaa 5€. Palkinnoksi voittajalle ja säälistä foili.
Perjantain FNM tarjoaa myöskin Modernia. Sisään 5€ ja palkintoina jaossa yhteensä 8 foilia!
Magic The Gathering Standard Showdown alkaa ensi viikon tiistaina
Huudan jo nyt, että ensi viikolla alkaa Standard Showdown. Toisin kuin ennen, nyt ei pelata liigaa. Vaan jokainen tiistai on oma turnauksensa, missä palkintona Showdown-boostereita osallistujille. Osallistumismaksu tulee olemaan 5€ kerta ja kelloaika on tutun arkinen 16:45.
Valobokseja valikoimaan
Itse olen ollut kovinkin tyytyväinen kyseiseen halpistuotteeseen, joten asiakkaiden ehdotusta otin niitä valikoimaan muutaman.
Valoboksi antaa tasaisen taustan ja kirkkaan valon pienten esineiden, kuten maalattujen miniatyyrien kuvaamiseen.
Ottamiani kuvia löytyy vaikkapa täältä: https://www.instagram.com/pelikrypta_painting_miniatures
Itse tuote löytyy verkkokaupasta (ja tietenkin hyllystä) täältä: https://pelikrypta.fi/products/light-box-valoboksi
Warhammer 40.000 Turnaus Kevät 2019
Lauantaina pelataan "Nelkkariturnaus". Lisää tietoa blogista:
https://pelikrypta.fi/blogs/news/warhammer-40k-turnaus-kevat-2019
Warlord Games tilaus
Krypta tekee tilauksen loppuviikosta Warlord Gamesille. Jos eri pelit, kuten Kryptallakin pelattava Bolt Action tai lukuisat eri maasto-, maalaus-, ja askartelutarvikkeet kiinnostavat, kannattaa lähteä mukaan!
Lähetä tilauksesi/tarjouspyyntösi osoitteeseen krypta.tilaukset gmailissa torstai-iltaan mennessä otsikolla WARLORD GAMES!
Warlord Gamesin valikoimaan pääset tutustumaan täältä:
https://store.warlordgames.com/
HUOM! Ihan kaikkia tuotteita ei Warlord Gamesilta jälleenmyyjät saa. Näistä keskustellaan tarjouspyyntösi kanssa lisää.
X-Wingiä taas perjantaina
Kuten tavaksi on tullut, perjantaina pelataan taas 20:00 eteenpäin X-Wingiä. Pelaaminen on entistä hauskempaa, sillä samaan aikaan pyörii leikkimielinen liiga!